Disney Village, Disneyland Paris yerleşkesinde yer alan ve pek çok alışveriş merkezi, restoranlar, eğlence caddesi, konser alanları, sinema salonları, çocuklar için oyun alanları ve gece kulüplerinin bulunduğu şirin bir köy. Disneyland Park, Walt Disney Studios Park ve Disney Hotels alanlarının arasında konumlanan Disney Village, iki bin hektarlık devasa bir eğlence parkı olan Disneyland Paris kompleksi içerisinde bulunuyor.

Her detayında Amerikan kültürünün izlerini taşıyan Disney Village, butikler, barlar, restoranlar, gece kulübü ve Buffalo Bill’in Vahşi Batı Akşam Yemeği gösterisiyle, ziyaretçilerini Florida’dan California’ya, Chicago’dan New York’a, vahşi batıdan Hollywood rüyasına kadar uzanan, uzun bir yolculuğa çıkarıyor.

disney village paris

Disney Village, Disneyland Paris

Disneyland Paris’in ardı arkası kesilmeyen eğlence hizmeti burada da geçerli. Disney Village’ta, alışveriş, canlı müzik, büyüleyici şovlar, sinema salonları, konserler, sokak sanatçıları, temalı restoranlar ve oyunlar gün boyu eğlencenin sınırlarını zorluyor.

Disney Village’ta, çocuklar oyun alanlarında ve sokak sanatçılarıyla keyifli vakit geçirip Disney karakterleriyle birlikte Disney’in eğlence dünyasını burada da keşfedebilirler.

disney village paris

Yetişkinler için geceleri konserlerin düzenlendiği Disney Village’ta müziğin ritmine kapılıp dans edebileceğiniz gece kulüpleri de bulunuyor. Ayrıca burada uçan balonla gezinti yapabileceğinizi de aklınızda bulundurun.

Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park’ın aksine ilk güvenlik kontrolünün yapıldığı yerden sonra karşınıza çıkan Disney Village’a girmek ücretsiz.

Disney Village gösterileri

Disneyland Paris yerleşkesi içerisinde yalnızca Disney Village’a özel Buffalo Bill’in Vahşi Batı Gösterisi, Disney’in en kapsamlı yemekli şovu.

Buffalo Bill’s Wild West Show ile kovboylar, Kızılderililer, atlar eşliğinde hareketli bir şov izlerken Teksas usulü barbekü sunumu ile vahşi batıya doğru nostaljik bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Tüm bunları yaparken Mickey ve arkadaşları da size eşlik ediyor.

disney village paris

Disney Village yeme ve içme

Disneyland Paris’in en kapsamlı yeme-içme mekânları burada. Bavyera’ya özgü lezzetler tadabileceğiniz King Ludwig’s Castle, çizgi film temalı bir restoran olan ve yerleşkenin en popüler mekânı Café Mickey, 1950’lerin tatlarına döndüğünüzü hissettiren Annette’s Diner, bunlardan bazıları.

Zengin bir menüye sahip The Steakhouse, yemek yerken en sevdiğiniz bir film karesini yakalayabileceğiniz Planet Hollywood, yağmur ormanları ve vahşi hayat temalı Rainforest Cafe de dikkate değer. Teksas ve Meksika mutfaklarına özgü baharatlı lezzetler sevenler için La Grange at Billy Bob’s Country Western Saloon tavsiye edilir. Spor temalı bir bar ve fast food mekânı olan Sports Bar ilgi çekenlerden. 

New York sandviçlerinin tadına bakmayı düşüneneler için New York Style Sandwiches veya Earl of Sandwich aklınızda bulunsun. Elbette adı Amerika ile özdeşleşmiş McDonald’s ile kahve çeşitleriyle Starbucks Coffee de Disney‘de bir şeyler yiyip içebileceğiniz yerler.

disneyland village paris

Disney Village’a nasıl gidilir

Disneyland Paris, Paris beşinci bölgede ve kent merkezine 32 km uzaklıkta. Nation Tren İstasyonundan 5-10 dakikada bir hareket eden RER-A trenleriyle “Marne la Vallée – Chessy – Disneyland” durakları üzerinden, 40 dakikalık yolculukla ulaşıyorsunuz. Eurostar ve TGV trenleri de direkt ulaşım sağlıyor. Sabah merkezinden kalkan Disneyland otobüsleriyle de gidilebilir.

Göz at: Paris Disneyland’e nasıl gidilir

Disneyland Paris’e, Charles de Gaulle ve Orly Havalimanlarından her 30 veya 45 dakikada bir hareket eden shuttle ve servisler bulunduğu gibi, taksi veya Paris dolmuşu seçenekleri de alternatif.

Disney Village’a girmek için bilet almanız gerekmiyor. Disney Village, konsept restoranlar, eğlence alanları, rengarenk mağazaları ve alışveriş merkezleriyle eğlenceli bir yer.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here