Discoveryland, Disneyland Park içerisinde, keşif yapmak isteyen çocukların dünyasını renklendiren bilim kurgu temalı bir bölüm. Yalnızca çocukların değil, uzay maceralarına meraklı adrenalin sever yetişkinlerin de rağbet ettiği bölüm. Uzay gemisiyle seyahat, uzayda roller coast, video oyunları, Kaptan Memo’nun Denizaltısı gibi heyecanlı bölümlerle, hız, heyecan ve adrenalin bağımlısı olabilirsiniz.

Discoveryland, Disneyland Park

Discoveryland, gelecek kehanetlerinin hayat bulduğu, ışıltılı uçaklar, hızlı trenler, dünyayı kurtaran kahramanlar, uzayın derinliklerine doğru çıkılan yolculuklar derken, adrenalin dolu bir bölge.

discoveryland-space-mountain

Discoveryland’de, her biri ayrı bir temaya sahip Buzz Lightyear Laser Blast, Space Mountain, Star Tours, Autopia, Nautilus’un Gizemleri ve Orbitron bölümleri yer alıyor. Gelecekte gerçekleşecek maceralara şimdiden ortak oluyor, görkemli bir uzay üssünde, uçan daireler, zaman makineleri, jetler, füzeler, yıldız savaşları, üç boyutlu filimler ve dahası.

Uzay Dağı: Görev2 (Space Mountain: Mission 2), Disneyland Park’ın eğlenceli aksiyonu olarak sizi roller coaster efektleri, müziği ve saatte ulaştığı altmış dört kilometre hızla uzay yolculuğuna çıkarıyor. Gökyüzünü keşfetmek ve yıldız savaşlarına katılmak isterseniz, Space Mountain isimli rokete biniyor ve ardından uzaya fırlatılıyorsunuz. Sonsuz uzay boşluğu içinde, roket hızıyla, çığlık çığlığa yol alıyorsunuz. Samanyolunda, üstünüze gelen devasa göktaşları ve kara deliklerden taklalar atan bu roketin içinde oldukça heyecan verici bir yolculuk deneyimliyorsunuz.

Nautilus’un Gizemleri ve Orbitron’da (Les Mystères du Nautilus), Denizler Altında Yirmi Bin Fersah’taki Kaptan Nemo’nun denizaltısında bir yürüyüş yapıyorsunuz.

Buzz Lightyear Laser Blast, en keyifli eğlence birimlerinin başında geliyor. Disney yapımı Toy Story’yi size canlı cnlı yaşatan bu temada, zor durumdaki Buzz’a yardım etmek için oradasınız, görevinizse uzay geminize binip, ışın tabancalarıyla Buzz’ın düşmanlarıyla savaşmak. Hem küçükler, hem de yetişkinler için oldukça popüler olan bu tema, oldukça keyifli zaman geçirmenizi sağlıyor.

Visionnarium’de ise zamanda heyecanlı ve tehlikeli bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Leonardo da Vinci’nin tasarımı olan uçaklar başınızın üzerinde hızla dönüyor, ardından birer Formula 1 yarışçısı oluyor, Kaptan Nemo’nun denizaltısıyla, okyanusun derinliklere iniyorsunuz.

Star Tourski ise yine yetişkinlerin en sevdiği bölümlerden. Star Wars temalı bu bölümde, üç boyutlu gözlüklerinizi takıp bir uzay gemisine biniyorsunuz, karşınıza çıkacak Darth Vader ise oldukça gerçekçi.

Captain EO’ya uğrayıp 1985’e dönme fikri sizi heyecanlandırıyorsa, George Lucas’ın 1985’te yaptığı ve Michael Jackson’ın rol aldığı üç boyutlu bir bilim kurgunun içinde bulacaksınız kendinizi.

Adres: Disneyland Paris, 77777 Marne-la-Vallée, www.disneylandparis.com

Discoveryland’e nasıl gidilir

Disneyland Paris, Paris beşinci bölgede ve kent merkezine otuz iki kilometre uzaklıkta yer alıyor. Nation Tren İstasyonu’ndan 5-10 dakikada bir hareket eden RER-A trenleriyle “Marne la Vallée – Chessy – Disneyland” durakları üzerinden, yaklaşık kırk dakika ile bir saat süren yolculuğun sonunda Disneyland Paris’te olmanız mümkün. Aynı şekilde, Eurostar ve TGV trenlerinin de direkt ulaşım sağladığı parka, sabah saatlerinde kent merkezinden hareket eden Disneyland otobüsleriyle de gelmeniz mümkün.

Disneyland Paris’e, Charles de Gaulle ve Orly Havalimalarından direkt ulaşım için, yaklaşık otuz dakika ile kırk beş dakika arasında hareket eden shuttle ve servisler bulunduğu gibi, taksi veya Paris dolmuşu seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Disneyland Paris yerleşkesine geldiğinizde ise, Discoveryland’e ulaşmak için, parkın iki bölümünden biri olan Disneyland Park alanına geçmeniz gerekiyor.

Discoveryland, gerçek dünyadan uzaklaşıp heyecanlı aksiyon yaşamak isteyen yetişkinlerin ve elbette çocukların favori tematik bölgesi.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here