Cruise gemisine bindiğinizde tüm tayfa sizin rahat, stresten yoksun ve gerçek dünyanın tüm baskılarından kurtulmuş şekilde hissetmenizi ister. VIP hizmeti göreceksiniz ve tayfa hiç bir şeyinizin eksik olmasını istemez. İşine sadık ve çok çalışkan insanlardan oluşan bu tayfalara güvenebilirsiniz.

Tatiliniz boyunca bu gemi sizin eviniz olacak ve hayat boyu lüks bir yaşama alışmış olmanızdan dolayı kimse sizi suçlayacak değil. Gemi tayfaları hemen hemen 7/24 burada yaşıyor ve eğer nasıl yaşadıklarını merak ediyorsanız bu konuda size biraz bilgi verebiliriz sanıyorum.

Cruise-Gemilerinde-Gunluk-Yasam

Gemilerin kabinleri nasıl?

Kabinler tayfalar arası paylaşılır ve yolcu kamaralarına benzer ancak daha küçüktür ve çok fazla alan bulunmaz. Diğer yolcular gibi onların da TV ve DVD’leri var okumak istediklerinde kullanabilecekleri yataklarının üzerinde ışıkları. Gardroplar, banyoları vb. şeyler diğer yolculardan farklı değil.

Biraz daha sıkışık ve küçük ancak burası genelde sadece uyumak için kullanıldığından çok da önemli değil çünkü genelde dinlenme vaktinde bile çalıştıkları için kabinde zaten pek fazla durulmuyor.

Kabin içinde her şeyin düzgün ve temiz olduğundan emin olmak için her hafta kontrol yapılır, bu yüzden sürekli kabin seyahat sırasında temiz ve düzenli tutulur.

Seyahat-Gemisinde-Calismak-Nasıl-Bir-Sey

Genellikle haftada yedi gün çalışılır ve tatil gün yerine her gün uzatılmış dinlenme vakitleri olur. Bazıları bunu duyunca şok oluyor ancak aslında bu şekilde çalışmayı seviyorlar. Animatör ekibinde olmanın en büyük avantajlarından biri her gün bir sürü muhteşem insanla tanışmak ve sosyalleşme çok fazla olduğundan çoğu zaman iş yapıyormuş gibi hissettirmiyor.

Standart bir günde ne yapılır?

Geminin ne istediğine bağlıdır. Deniz günleri gemi tüm gün denizde olduğu zamanlardır ve böyle zamanlarda daha uzun çalışırlar çünkü aktiviteler saat sabah 9 gibi başlar ve gece yarısına kadar devam eder.

Sabahları quiz, sanat çalışmaları veya el işi çalışmaları yapılır ve günün ilerleyen saatlerinde daha çok performans ve harekete dayalı aktiviteler başlar. Çok fazla ara veriliyor ve o yüzden günde 10 saat çalışıyor gibi görünseler de aslında 6-7 saat kadar çalışırlar.

Son birkaç hafta boyunca alıştıkları ve tanıdıkları misafirler gemiyi terkedeceği zaman yeni gelecek misafirler için kendilerine hazırlamaya başlarlar.

İş sabah 6’da başlar ve bekleme alanındaki tüm yolcuları koordine etmeye başlarlar. Eşyalarını ve bagajlarını alıp gemiye yüklerler ve güvenli bir şekilde odalarına yerleşmelerini sağlarlar. Acil durumda yapılacaklar konusunu anlattıktan sonra akşam eğlencesi için hazırlanırlar. Gerçekten çok uzun bir gün olacak gibi görünür!

Liman günleri en eğlencelileridir. Eğer liman gününde dinlenmelerine izin verilirse hem şehri ziyaret edebilir hem de dilerseler plajın tadını çıkarabilirler. Böyle bir işe sahip olmak gerçekten aslında güzel bir şey çünkü dünyanın her bir yanını görüyor ve aynı zamanda çalışıp para kazanıyorsunuz.

Seyahat gemisinde çalışmak nasıl bir şey?

Oldukça yoğun… İş tayfa için eğlenceli bile olsa çok hızlı çalışmak gerekiyor. Bir çoğu eğer burada çalışmasalardı dünyada bir çok yere hiç gidip görememiş olacaklarının farkındalar.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here