Çıralı, Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı, Saklı Cennet olarak da bilinen, güneşi, denizi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi zenginlikleriyle de büyüleyen bir cennet. Güneyinde Olympos, kuzeyinde ise Yanartaş’ın yer aldığı (Chimera), Akdeniz‘in en temiz ve bakir bölgelerinden Çıralı’nın kum sahili 3,2 km uzunluğuyla Caretta Caretta deniz kaplumbağalarının da üreme alanlarından biri.

Muz ve mandalina kokulu bahçeleri arasında, kilometrelerce uzanan kumsalların ve berrak denizin keyfini sürebileceğiniz Çıralı, her mevsim değişen, yenilenen doğası ve bitki örtüsüyle eşsiz bir Anadolu güzelliği. Bölgenin en huzurlu ve sakin beldelerinden Çıralı, Antalya kent merkezine 70 km uzaklıkta.

Çıralı Antalya Nerede

Çıralı’ya nasıl gidilir

Kumluca istikametinde, Kemer’den yaklaşık 28 km uzaklıkta yer alan Çıralı, Akdeniz’in mutlaka görülmesi gereken tatil beldelerinden. Çıralı, konumu itibariyle, Olympos ile aynı sahili kullanıyor. Antalya yönünden Çıralı’ya, Kemer ve Kumluca’ya doğru devam edip 28. kilometredeki Çıralı sapağından girerek yaklaşık 7 km daha ilerlemeniz gerekiyor.

malta

Çıralı’ya ulaşım için öncelikle Antalya’ya gelmeniz gerekiyor. İstanbul, İzmir ve Ankara’dan Antalya Havalimanı‘na aktarmasız olarak haftanın her günü yaklaşık 1.5 saat süren uçuşlar mevcut. Havalimanından uçuş seferlerine göre düzenlenen servisler ile 45 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Çıralı Antalya Nasıl Gidlir

Antalya’dan özel aracınızla gelecekseniz, Kumluca-Kaş istikametinde Tekirova’dan sonra Çıralı 7 km tabelasından sola dönün. Virajlı ve manzaralı bir yoldan, çam ağaçları arasında 7 km yolculuğunuzu tamamlayınca Çıralı Sahili’ni göreceksiniz.

Toplu taşıma ile gelecekseniz, Antalya Otogarı’ndan Kumluca-Kaş istikametine hareket eden otobüslerle, Çıralı kavşağına gelip buradan Çıralı dolmuşlarını kullanarak Çıralı’ya ulaşabilirsiniz.

Çıralı, sahili boyunca sıralanan şirin evleri, bakir doğası, huzur veren atmosferi ve Yanartaş ve Olympos’a yakınlığı ile, Türkiye‘nin mutlaka ziyaret edilmesi gereken sevimli tatil cenneti.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here