Hava soğuk olmasına rağmen maceradan uzak duramayanlar için Bulgaristan‘daki kayak merkezleri oldukça keyifli bir durak. Binlerce metrelik kayak pistleri, üzeri karlarla kaplı ormanlık alanları, muhteşem manzaralar izleyebileceğiniz telesiyejleri ve dağ havası eşliğinde muhteşem bir uyku vaat eden otelleriyle, bu merkezlere hayran kalacaksınız. Dünyanın dört bir yanından gelen amatör ve profesyonel sporcuları ağırlayan bu yerler, fiyat bakımından da oldukça uygun. İşte Bulgaristan’ın en iyi kayak merkezlerinden bazıları.

Bulgaristan’daki En İyi Kayak Merkezleri

5. Chepelare

chepelare bulgaristan kayak merkezleri

Çeşitli eğlence ve aktivitelerle hareket kazandırılan Chepelare, ülkenin az bilinen kayak merkezlerinden biri ama az bilinmesi buranın güzelliğini ve kalitesini gölgelemesin. Zira Mechi Chal zirvesinin eteklerinde yer alan bu merkezde, amatör ve profesyonel kayakçıların kullanımına uygun olan 20 kilometrelik bir parkurun yanı sıra snowboard parkı ve çocuk kayak merkezi de var.

4. Pamporovo

pamporovo bulgaristan kayak merkezleri

Güneydoğu Avrupa’nın en popüler kayak merkezleri arasında kabul edilen Pamporovo, Rodopi Dağları’nın güzelliğine tanık olabileceğiniz etkileyici bir merkez. Kış döneminde 120 gün boyunca güneş alan Pamporovo, ülkenin en güneşli kayak merkezi unvanına da sahip. Yolu Smolyan eyaletine düşenler bu kayak merkezine uğrayıp bembeyaz karların ve eğlencenin tadını çıkarmalı!

3. Bansko

bansko bulgaristan kayak merkezleri

Dünya Kayak Ödülleri’nden En İyi Kayak Merkezi ödülünü alarak dönen Bansko Kayak Merkezi, Pirin Dağı’nın eteklerine kurulu. Huzuru ve eğlenceyi aynı anda bulabileceğiniz bu etkileyici merkez, Doğu Avrupa’da kayak sporu yapmak isteyen turistlerin ilk tercihlerinden. İsmini içinde bulunduğu Bansko kasabasından alan Bansko Kayak Merkezi, her geçen gün daha popüler hale geliyor.

2. Borovets

borovets bulgaristan kayak merkezleri

Çevresini saran çam ağaçları sayesinde muazzam bir görünüme sahip olan Borovets, aralık ayından nisan ayına kadar karlarla kaplı. Eğlenceyi ve kış sporlarını bir arada bulabileceğiniz bu tesis, birbirinden lüks otel, restoran ve eğlence mekanlarına da sahip. Deniz seviyesinden bin 390 metre yüksekte yer alan Borovets’te gece kayağı yapmayı ihmal etmeyin.

1. Vitoşa

vitoşa bulgaristan kayak merkezleri

Başkent Sofya‘ya yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer aldığı için ulaşım konusunda sorun yaşamayacağınız bir yer olan Vitoşa, ülkenin en yüksek kayak merkezi. Deniz seviyesinden bin 800 metre yükseklikte konumlanan Vitoşa, bir buçuk metreyi bulan kar kalınlığı ve 120 gün süren kayak sezonuyla tecrübeli kayakçıların gözdesi.

Kayak yapmayı seviyor ve keşfedeceğiniz alternatif kayak merkezleri arıyorsanız, Bulgaristan sizin için doğru adres olabilir.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here