Brugge (Bruges/Bruges/Brügge), Belçika‘nın Batı Flandra bölgesinin başkenti. Orta Çağ’dan kalma mimarisi, enfes çikolataları, zarif kanalları ve çeşit çeşit biralarıyla ülkesinin en çok ziyaret edilen kenti. Egzoz dumanı olmayan, caddelerinde bisikletler ve at arabalarının, sakin insanların yürüdüğü, taze çiçeklerin kokusunu ve iştah açan çikolata kokularına karıştığı, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen masal kenti.

Belçika’nın UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Brugge, Venedik’i anımsatan kanalları, Arnavut kaldırımlı daracık sokakları, yemyeşil parkları ve çekici atmosferiyle eşsiz bir şehir. Bisiklet kiralayıp Aşıklar Gölü civarında dolaşmak, Minnewater Parkı’nı gezmek, Belfry Çan Kulesi’ne çıkıp nefes kesen şehir manzarasını izlemek, Groeningemuseum’u ziyaret etmek, çikolatalarıyla ünlü şehrin Çikolata Müzesi’ni görmek Brugge’ün vazgeçilmez rotaları.

Brugge Nerede ve Nasıl Gidilir

Brugge Nasıl Gidilir

İstanbul’dan Brugge’e direkt uçuş bulunmuyor. Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Pegasus Havayolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan haftanın her günü, 3 saat 25 dakika süren direkt uçuşlarla Brüksel Havalimanı’nda olabilirsiniz.

Brüksel’e 108 km uzaklıkta bulunan Brugge’e Brüksel Havalimanı’ndan özel transfer, araç kiralama veya taksiyle 1,5 saatte Brugge’de olabilirsiniz. Bir diğer alternatif ise Brüksel’den trenle Brugge’e ulaşmak. Brüksel Havalimanı’ndan 25 dakikada Brüksel Midi Tren İstasyonu’na ulaşabilir, buradan trenle yaklaşık 1 saatte Brugge’e gidebilirsiniz.

Brugge Nerede

Brugge Tren İstasyonu ise, şehir merkezine 1.5 km uzaklıkta yer alıyor. İstasyondan yürüyerek 10-15 dakikada şehir merkezine gidebilirsiniz. Her yarım saatte bir başkent Brüksel’e ve Ghent’e tren seferleri düzenleniyor. Buradan trenle, 20 dakikada Ghent’te, 70 dakikada Antwerp’te olabilirsiniz.

Kuzeyin Venedik’i olarak bilinen muazzam Belçika kenti Brugge’ün nehir kıyısında sıralanan Orta Çağ binalarını, pitoresk manzarasını görmek için kanal turuna katılabilirsiniz. Keşfedin!

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here