Bozalan KöyüMuğla’nın Milas ilçesine bağlı, Milas’a 53 km uzaklıkta yer alan sevimli bir dağ ve orman köyü. Yoğun kızılçam, zeytin, keçiboynuzu, sakız, pınar ve yöreye özgü daha çok çeşitli bitkisel popülasyona ev sahipliği yapan köy, değerli antik kalıntılara da sahip.

Muğla’ya 122 km uzaklıktaki Bozalan, halıcılığı, kök boya renk ve desenleriyle lokal el sanatları alanında dünyaca ünlü bir belde. Halen orijinalliğini kaybetmeden günümüze dek gelen teknik, hammadde ve motiflerle, tamamen el sanatı olarak üretilen ürünlerden satın almadan dönmeyin. Milas Halıları olarak da isimlendirilen bu halılar Bozalan başta olmak üzere Karacahisar, Ören Dörttepe, Gereme, İkizköy, Pınarköy, Mezgit, Gürceğiz, Akçakaya gibi birçok köyde dokunuyor.

Bozalan Köyü Muğla Nerede

Bozalan Köyü Nerede Nasıl Gidilir

Muğla, Milas’a bağlı Ören semtinde bulunan Bozalan Köyü’ne ulaşım için öncelikle 53 km uzaklıktaki Milas’a gelmeniz gerekiyor. Milas’a en yakın havalimanı, yine ilçede bulunan Bodrum Milas Havalimanı.

Milas Bodrum Havalimanı’ndan ilçe merkezine ulaşım için uçuş gerçekleştiren bazı havayolu şirketlerinin yolcularına ücretsiz olarak sunduğu servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. HAVAŞ, yolculuk saatlerini uçakların inişinin hemen ardından kalkan servislere göre ayarlıyor.

Bozalan Köyü Muğla Nasıl Gidilir
El halısı dokumacılığı

Milas’a özel aracınızla da ulaşabileceğiniz gibi, şehirlerarası otobüslerle de direkt Milas’a gelip buradan taksi veya minibüslerle Bozalan Köyü’ne ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla geliyorsanız Milas ilçe merkezinden tabelaları takip ederek 53 km daha gitmeniz gerekiyor, seyahat süresi yaklaşık bir saat.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Bozalan Köyü, zengin bitki örtüsüne sahip ormanları ve yöresel desenleriyle el sanatlarıyla ünlü, güzel beldesi. Keşfedin!

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here