BodrumMuğla sınırları içerisinde, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri. Ege’nin kalbi Bodrum, pek çok koydan oluşan, üç tarafı da Ege Denizi ile çevrili, yarımada şeklinde bir yapıya sahip. Muğla’ya bağlı olan Bodrum Yarımadası, doğusundaki Milas‘la kara yolu bağlantısını sağlıyor.

Bodrum, enfes koyları, eşsiz güzellikteki doğası, kendine özgü mimarisi, küçük balıkçı köyleri ve hareketli gece hayatıyla Türkiye’nin yıldızı her daim parlayan bir tatil beldesi.

Bodrum Nerede Nasıl Gidilir

Bodrum Nerede Nasıl Gidilir

Bodrum’a kara, hava ve deniz yolu ile ulaşım mümkün. Bodrum ilçe sınırları içinde bir otogar, bir yolcu limanı ve birçok yat limanı bulunuyor. Bodrum’a en yakın havaalanı ise yaklaşık 35 km uzaklıktaki Milas-Bodrum Havalimanı. Bodrum, İstanbul‘a 790 km, İzmir‘e 250 km, Ankara‘ya 715 km, Bursa‘ya 550 km, Adana‘ya 1020 km, Muğla kent merkezine 110 km ve Marmaris‘e 165 km uzaklıkta bulunuyor.

Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlasjet ve OnurAir Havayolları ile haftanın her günü İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından yaklaşık 1.30 saat süren direkt uçuşlarla Milas-Bodrum Havalimanı‘na ulaşabilirsiniz. Milas-Bodrum Havalimanı’ndan taksiyle, araç kiralayarak veya uçuş seferlerine göre hareket eden havalimanı servisleriyle merkeze ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma kullanmak isterseniz, iç hat geliş ve gidiş terminalinin çıkışında yer alan duraklardan kalkan otobüs, Muğla il merkezindeki Menteşe ilçesi ile Yatağan ve Milas ilçelerine ulaşmanızı sağlıyor.

Bodrum Plajları Nerede

Bodrum’a İstanbul’dan geliyorsanız, Yenikapı’dan hızlı feribot ile Bandırma’ya geçebilir, buradan da sırasıyla Balıkesir, Manisa, İzmir, Söke, Milas üzerinden Bodrum’a ulaşabilirsiniz. Ankara’dan ise, Afyon, Denizli, Aydın üzerinden Bodrum’a ulaşım mümkün. Bodrum’a yakın bölgelerden araçla gelmek isterseniz, İzmir’e ulaştıktan sonra Aydın otobanı üzerinden Milas’a, oradan Bodrum’a ulaşabilirsiniz.

Göz at: Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum, Yunanistan‘ın Kos Adası‘na çok yakın mesafede olduğu için yaz sezonunda her gün tarifeli gemi seferleri yapılıyor. Haftanın belli günleri Yunanistan’ın Rodos Adası‘na da seferler düzenleniyor.

Türkiye’nin dünyaca ünlü turizm merkezi Bodrum merkezinden Turgutreis, Yalıkavak, Akyarlar, Türkbükü, Ortakent, Bitez, Gümüşlük ve Torba gibi beldelere, yaz sezonunda minibüs seferleri düzenleniyor. Bodrum aynı zamanda yat turizminin de merkezlerinden biri. Merkezdeki Milta, Turgutreis’te D Marin ve Yalıkavak’ta Palmarina olmak üzere 3 marinaya sahip Bodrum merkezden koylara her gün tekne turları da düzenleniyor.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here