Ana sayfa Asya Singapur Boat Quay ve Clarke Quay, Singapur

Boat Quay ve Clarke Quay, Singapur

388
0

Bir zamanlar sıkıcı olarak adlandırılan Singapur, zaman içerisinde evrilip Güneydoğu Asya’nın en modern ve dinamik şehirlerinden biri haline geldi. Çok farklı kültürleri, lezzetleri ve mimari stilleri bir arada bulunduran şehir devleti, koloni döneminden kalma otel ve sivil binalara ek olarak artık gösterişli binlerce bina ile dolu.

Zaman ilerledikçe, ileri teknolojinin göstergesi birçok turistik bina eklenmeye devam ediyor. Alışveriş caddeleri, yeraltı alışveriş merkezleri, restoranları, nehir kenarlarındaki barlar ve tapınaklarla dolu sokaklar, Singapur’un nabzını capcanlı kılıyor.

Clark Quay

Singapur Nehri’nin çevresindeki Clarke Quay Bölgesi çok hareketli. Clarke Quay’de bar ve restoranlar, butik mağazalar, eğlence mekanları bulunuyor. Singapur’u ziyaret edenlerin gözdelerinden olan bölge, nehir kenarından Singapur’u izleme fırsatı sunuyor.

Singapur Nehri’nin iki yakasından biri olan Clarke Quay’de sıralanan restoranlarda özel içkiler, yerel lezzetler ve farklı çeşit dondurmalarla keyif yapabilirsiniz. Bu noktadaki tüm yapılar eskiden Çinli tüccarların depolarıymış.

Her biri restoran, kafe, bar ve eğlence merkezine dönüştürülen depolardan oluşan bu yer hoşça vakit geçirmek için bir alternatif.

Eğlence için en popüler bölgeler Boat Quay ve Clarke Quay. Bu iki bölge, nehir kenarında konuşlanmış birçok restoran ve hareketli bara sahip.

Clark Quay Singapore

Singapur Havayolları haftanın hergünü İstanbul’dan tarifeli seferlerle Singapur’a uçuyor. Singapur sadece 1 gecelik konaklama veya aktarma yeri olarak değil de başlıbaşına bir tatil destinasyonu olduğunu hatırlatmama izin ver. Bu şehir devletinde yapılacak şeyler o kadar çok ki, 1 hafta kalsanız dahi hala sizi mutlu edecek bir şeyler sunmaya devam edecektir.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here