Gizem Altın Nance‘nin hem seyahat anılarını paylaştığı hem de birçok pratik bilgiyi içeren yola çıkma rehberini sunduğu Bir Bilet Al, şüphesiz ki içinizdeki gitme aşkını tetikleyecek.

“Interrail, sadece bir tren bileti değildir. Avrupa trenlerinde sınırsız ulaşım sağlayan interrail, aynı zamanda maceraya, özgürlüğe, dünya vatandaşlığına, kendini keşfetmeye alınan bir bilettir” diyen Gizem Altın, bir bilet alıp 25 yaşında tek başına bir interrail seyahatine çıkıyor. Hayatında ilk defa yurtdışına çıkan genç bir kadının yolculuk anılarına eşlik ederken Yunanistan’dan bindiğiniz bir feribotla kendinizi İtalya’da bulacak, Fransız Riviera’sında dolaşacak, İspanya’nın kuzeyindeki San Sebastian’ın uçsuz bucaksız plajlarını içinize çekeceksiniz.

Bir-Kitap-Al

Boyunuz kadar sırt çantasıyla sokaklarda yürümekten sırtınız tutulacak, yeni tanıştığınız arkadaşlarınızla bilmediğiniz bir dilde keyifle şarkılar söyleyeceksiniz. Siz kitabı okurken pencerenizden İtalya’nın tadına doyulmaz günbatımları geçecek, yolda olmak isteği sizi içine çekecek ve belki de birbiletalıp gitme isteğine karşı koyamayacaksınız.

Gizem Altın’ın hem seyahat anılarını paylaştığı hem debirçok pratik bilgiyi içeren yola çıkma rehberini sunduğu Bir Bilet Al, şüphesiz ki içinizdeki gitme aşkını tetikleyecek.

Gizem’in tek bir amacı var: ‘Şu anda hayatımın en güzel beş haftasını elinizde tutuyorsunuz. Umarım size yola çıkacak cesareti verebilirim’.

Gizem Altın Nance, kendini işten attırıp tren ile Avrupa‘ya gidiyor ve hayatı değişiyor. Bu değişimi kendi yazdığı “Bir Bilet Al” kitabında okuyabilirsiniz.

Yayın Evi: Esen Kitap
www.esenkitap.com
bilgi@esenkitap.com
Gazeteciler Sitesi, Yazarlar Sokak, No: 14 34394 Esentepe, İSTANBUL

Gizem Altın Nance

Doğum Tarihi – 1974, İstanbul, Kadıköy

1974 İstanbul, Kadıköy doğumlu. Beyoğlu Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Fakültesi’ni bitirdi. Mesleği yerine, kayak, snowboard, kaya tırmanışı, dalış, sörf ve plaj voleybolu gibi doğa sporlarını sevdi. 10 yaşında ailesinin hediyesi bisikletle pedal basmaya başladı. “Bisiklet çocuk oyuncağıdır” genel yargısının etkisinde, büyüdükçe bisikletten uzaklaştı. Üniversiteyi bitirince konteynır taşımacılığı yapan bir şirkette çalışmaya başladı. 1999’da işinden ayrılıp, tazminatıyla hayalini kurduğu dünya turunun ilk adımını atmaya karar verdi. 350 dolara Interrail bileti alıp, Avrupa’da 1,5 ay trenle gezdi. Dönüşte, yaşadıklarını “Bir Bilet Al” başlıklı kitapta anlattı.

Gizem ve Bryan 2007 yılında işlerinden istifa ettiler, tüm eşyalarını sattılar ve bisikletle dünyayı dolaşmak üzere yola çıktılar. Avrupa’yı bisikletle geçtikten sonra, Türkiye’de bisikletin bir ulaşım aracı olarak kabul edilmesi için TEMA Vakfı’yla bisikleTEMA projesini başlattılar.

Proje kapsamında İstanbul’dan Sidney’e bisikletle gidecek ve gittikleri ülkelerde bisikletle ilgili tanıtım çalışmaları yapacaklardı. Turun 2. Kısmında Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan, Özbekistan ve Kazakistan’ın bir kısmını geçtikten sonra Kazakistan’da Gizem’e çarpan düğün konvoyu tura son verdi.

Gizem iyileştikten sonra Nance çifti Amerika’ya dönmeyip dünyada motorlu araçların olmadığı ender yerlerden biri alan Büyükada’ya yerleştiler. Ulaşımlarını bisikletle yapıyor ve bisiklet aktivistliğine devam ediyorlar. Gizem Altın Nance “Burdur Gölü’nü Pedalla Koru” projesinin bisikletçilerinden, eğitimcisi ve iletişimcisi.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here