Birbirinden farklı kültürel özelliklere sahip ülkelerin bulunduğu Avrupa kıtası, ülkemiz gezginlerin en çok seyahat ettiği rotaların başında geliyor. Sık uçak seferleri ve uygun uçak bileti bulmanın kolaylığı Avrupa ülkelerine olan ilgiyi artırıyor.

Paris, Berlin, Amsterdam, Roma gibi çok tercih edilen Avrupa şehirlerinin dışında, keşfedilmeyi bekleyen birçok Avrupa tatil rotası bulunuyor. İngiliz Telegraph gazetesi Avrupa’nın bilinmeyen tatil rotalarını sıraladı.

Avrupa’nın Az Bilinen 10 Tatil Rotası

10Bergamo, İtalya

Milano’nun 40 km kuzeydoğusunda bulunan Bergamo, Venedik Cumhuriyeti döneminde yaptırılan tarihi surların içerisinde, mistik bir atmosfere sahip. Çok sayıda tarihi, etkileyici mimari yapıya sahip olan şehirde Orta Çağ havası solumak mümkün.

Önceki

17 YORUMLAR

 1. Roma seyahat tutkunu olan, hemen hemen herkesin görmek istediği bir yer. Sanırım en büyük işkence olan “görülmesi gereken yerleri görememek endişesi” gibi bir sıkıntıyı da bu yazınızla atlatacağız. Hem zaman kazanmış olacağız hem de o kadar sıra bekledikten sonra kapıdan dönme riskini sıfıra indireceğiz. Bunun için sizlere teşekkür ederim…

 2. Turlar fiyat olarak cazip gibi görünsede içeriğinde her şey ekstra sonuçta ekonomikliğini yitiriyor, anlattığınız yerlerdeki ekonomik yeme-konaklama noktaları hakkındada bilgiler paylaşırsanız harika olur. Ekonomik durumu çok iyi olan vatandaş zaten istediği yere istediği zaman gidebiliyor… Teşekkürler.

 3. İlave olarak,
  Romanya: Braşova, Sinaia, Busteni, Predeal, Segeşvar
  Çek Cumhuriyeti: Kutna Hóra
  Hırvatistan: Plitvice

  • Bu tür yorumlar çok hoşuma gidiyor. Hiç duymadığım yerleri ben de not ediyorum böylece. Çok teşekkürler Erdem.

  • Teşekürler rica ederim. Avrupa’da görülecek çok şehir ve köy var. Henüz çok azını gördüm ben de Romanya’yı. Eğer çok bilmiyorsanız tavsiye ederim. Başlı başına bir dünya hem tarih hem doğa. Ayrıca bildiğiniz gibi ucuz.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here