Güzelliği ile baş döndüren birçok şirin ve küçük kasabaya ev sahipliği yapan Avrupa‘da, Orta Çağ’dan günümüze dek uzanan köklü bir tarihin ayak izlerini bulma şansı sunan bu yerleşim yerleri, keşfetmeye meraklı seyahat severlerin rotasına dahil oluyor.

Avrupa seyahatinizde klasik rotaların dışına çıkabilmek için Avrupa’da az bilinen küçük ve şirin kasabalara uğrayıp kendinizi şaşırtabilirsiniz. Renkli ve kendine has dokusu olan bu şirin ve küçük kasabalar etkileyici atmosferi ile ziyaretçilerine her şeyden önce huzur vaat ediyor.

Avrupa’da Görülmesi Gereken 10 Şirin Yer

101. Braşov, Romanya

Kış sporlarına meraklı olanlar için sayısız kayak merkezi bulunan Braşov, Romanya’nın en çok ziyaret edilen ikinci şehri olarak biliniyor. Kış turizminin yanı sıra kültür turları için de cazip seçenekler sunan şehirde, başta Eski Kent olmak üzere ziyaret edilmesi gereken çok sayıda kilise ve müze yer alıyor.

Önceki

7 YORUMLAR

  1. Trier’i ben de cok merak ediyorum. Ayrica bu listeye Lübyana ve Monte Carlo da eklenebilir, zira her ikisi de fazla bilinmeyen ancak oldukca hos rotalar.

    • Almanya cidden köy turizmine agirlik verse keske, rastgele gittigimiz bir koy de cirkin olsun, tezekli olsun ya, hepsi masallardan cikma gibi!

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here