Ankara, Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en büyük şehri ve başkenti. Ankara, alışveriş ihtiyacını karşılayan alışveriş merkezleri bakımından oldukça fazla projeye sahip. Her zaman çağdaş, huzurlu ve düzenli bir şehir olan Ankara, Türkiye’nin nüfusuna oranla en çok alışveriş merkezine sahip şehri. Çarşı veya pazar, lüks marka veya alışveriş merkezleri olsun, tüm alışveriş tutkunları için bir cennet Ankara.

Ankara Alışveriş Merkezleri

1. Atakule

Atakule Ankara Alışveriş Merkezleri

Atakule, Ankara’nın ilk, Türkiye’nin ise 2. alışveriş merkezi. Ankara’nın önemli simgelerinden biri olan Atakule, 13 Ekim 1989’da Ankara’nın başkent oluşunun 66. yıldönümüne denk gelen günde 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından açılışı yapılan Atakule’nin ismi, Ankaralılar tarafından belirlendi. Ankara’nın Çankaya İlçesi’nin Cinnah Caddesi ile Çankaya Caddesi’nin kesiştiği, Zübeyde Hanım Meydanı’nda bulunan Atakule, yanı başındaki Botanik Park’ın güzelliğini de ziyaretçileriyle paylaşıyor. Günümüzde bir dizi yenileme ve dönüşüm projesinin gerçekleştiği yapı, 2017 sonu itibarı ile tekrar Ankaralılarla buluşacak.

Adres: Çankaya Mahallesi, Çankaya Cd. 1-502, 06690 Çankaya/Ankara, http://www.atakule.com.tr
Tel: (0312) 447 65 00

2. ACity

ACity, bir outlet alışveriş merkezi. Nisan 2008’de Ankara’nın ana akslarından olan İstanbul Yolu Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde kapılarını ziyaretçilerine açan ACity Outlet Alışveriş Merkezi, günümüzde 170’in üzerinde mağaza, teras alanı, çocuk eğlence merkezi ve sinema salonu seçenekleri ile bir premium outlet alışveriş merkezi olma yolunda ilerliyor. ACity’nin 2. Katı olan Fırsat Katı’nda her ay farklı markaların katılımıyla ziyaretçilere, önde gelen markalara daha da avantajlı fiyatlarla sahip olma şansını sunuyor. Konumu, fiyat uygunluğu ve marka karması ile tercih edilen bir alışveriş merkezi olan ACity’de nikah ve balo salonlarından sinemaya, bowlingden genç ve çocuk oyun gruplarına kadar pek çok eğlence ve sosyal aktivite alanı mevcut.

Adres: ACity Alışveriş Merkezi FSM Bulvarı, No: 244 İstanbul Yolu Yenimahalle/ANKARA, http://www.acity.com.tr
Tel: + 90 (312) 397 02 00

3. Anatolium

Anatolium, Ankara’nın gelişmekte olan bölgesine, Alışveriş Vadisi kimliği kazandıran büyük bir alışveriş merkezi. Çevre yoluna doğrudan bağlantısı sayesinde, Ankara’nın en uzak noktasından 25 dakikada, Çankaya’dan Turan Güneş ve Doğukent Bulvarları ile Nato Yolu Kavşağından ise 8 dakikada ulaşılabilen Anatolium, diğerleri gibi yalnızca bir alışveriş merkezi olmaktan çıkıp ziyaretçileri için bir eğlence merkezine dönüşen, hafta sonları çocuklar için eğlenceli aktiviteler düzenleyen bir merkez.

Adres: Akşemsettin Mahallesi 2308. Sokak No: 1/B Mamak/ANKARA, http://www.anatolium-ankara.com/tr
Tel: (0312) 392 90 34

4. ANKAmall

ANKAmall, Atakule ve Karum’un ardından Ankaralılar için yeni dönem alışveriş merkezi. Konumu, mağaza kapasitesi ve restoranları bakımından Ankara şehir merkezinde oturanların en çok tercih ettiği alışveriş merkezi olan ANKAmall, 1999’da Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi olarak hizmete giren Migros Alışveriş Merkezi ile birleştirilerek hizmete açıldı. ANKAmall’da Türkiye’nin ve dünyanın seçkin birçok markası ve Türkiye pazarına ilk defa ANKAmall’da giriş yapan ünlü markalar yer alıyor.

Adres: Konya Devlet Yolu Mevlana Bulvarı No: 2 Akköprü, Yenimahalle ANKARA, www.ankamall.com.tr
Tel: 0 (312) 541 1212

5. Antares

Antares Ankara Alışveriş Merkezleri

Antares, adını Samanyolu Galaksisinde yer alan, Güneş’ten 400 kat daha büyük ve 60 bin kat daha parlak olan Antares yıldızından alan Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 2008’de hizmete girdi. Etlik ve Ayvalı bölgesi için konum avantajı bulunan Antares’te 200 mağazanın yanı sıra, restoranları, çocuk oyun üniteleri, bowling salonu, 10 sinema salonu ve 5.000 araç kapasiteli otoparkı ile bir yaşam alanı.

Adres: Halil Sezai Erkut Cad. Afra Sok. No: 1/A Ayvalı, Etlik/ANKARA, www.antaresavm.com.tr
Tel: 0312 321 0600

6. Arcadium

2003’ten bu yana Çayyolu’nda hizmet veren Arcadium, ulusal ve uluslararası mağaza karmasının içerisinde giyimden, ev eşyasından oyuncağa, her türlü ihtiyaca cevap veriyor. Arcadium’un en büyük avantajı, Eskişehir Yolu, Konutkent, Yaşamkent, Mesa gibi çok bilinen yerleşim noktalarının da içinde bulunduğu Ümitköy-Çayyolu merkezinde bulunuşu. Bölgenin yakın çevresinde aktif 150 bin konut, sosyo-ekonomik düzeyi yüksek 350 bin bölge sakinine hizmet veren Arcadium’da restoran ve sinema salonları bulunuyor. Merkezde canlı müzik performansları, etkinlik ve organizasyonlar, özel gün kutlamaları ile çocuklara yönelik etkinliklerden faydalanabilirsiniz.

Adres: Koru Mah. 8. Cadde No: 192 Çayyolu/Ankara, www.arcadium.com.tr
Tel: 0312 241 15 00

7. Armada

2002’de açılan Armada, Eskişehir Yolu’ndaki konumu ile oldukça avantajlı. Geniş bir alana yayılan çok katlı bir merkez olan Armada, sayıları 250’yi bulan ve aralarında dünyaca ünlü markalar bulunan mağazaları ile Hayat Sokağı ve her iki tarafında bulunan gurme restoranları ve kafeleri ile de bir sosyal yaşam alanı. Ankara’nın ve çevre illerin alım gücü ve sosyal statüsü yüksek bir kesimin tercih ettiği Armada, genel olarak üst düzey politikacı ve bürokratlar, büyükelçiler ve yabancı bürokratik konuklara hitap ediyor. Diğer yandan, sinema, çocuk oyun merkezi, fitness ve spor salonu ile de Ankara’nın tercih ettiği bir merkez. Armada’nın aynı zamanda 2200 araçlık otopark kapasitesi bulunuyor.

Adres: Eskişehir Yolu No: 6 Söğütözü/ANKARA, www.armadasite.com
Tel: 0312 219 13 19

8. Atlantis

Atlantis, Batıkent bölgesinin hipermarketten tekstile, elektronikten yapı ürünlerine kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, 130 yerli ve ulusal markaya ev sahipliği yapıyor. Atlantis, Ankara’nın en büyük eğlence merkezlerinden biri olan çocuk ve genç eğlence merkezi Joyland, 10 salonlu sinema, bölgenin tek yaşam ve spor merkezi olan Atlantis Sports Center, botanik park ve su oyun havuzlarıyla ziyaretçilerinin göz zevkine de hitap ediyor.

Adres: Kardelen Mah. Başkent Bulvarı No: 224/H Batıkent-Yenimahalle/ANKARA, http://www.atlantisavm.com.tr
Tel: 0312 256 23 23

9. Bilkent Center

Bilkent Center Ankara Alışveriş Merkezleri

Bilkent Center, 1998’de açılan Ankara’nın ilk açılan alışveriş merkezlerinden biri. Ankara’nın en önemli merkezlerinden biri olan Bilkent’te, haftada her yaştan yaklaşık 120.000 ziyaretçiyi ağırlayan Bilkent Center, 60’tan fazla seçkin marka, restoran ve sinema salonuna ev sahipliği yapıyor. Resim sanatının önde gelen sanatçılarını ağırlayan, gerçekleştirilen müzayedelerle sanatseverleri bira araya getiren Bilkent Sanat Sokağı ile Bilkent Center, farklı beklentileri de karşılıyor.

Adres: Üniversiteler Mahallesi, Bilkent Bulvarı, 06800 Çankaya/ANKARA, http://www.bilkentcenter.com.tr
Tel: (0312) 266 02 10

10. CEPA

CEPA, 2007’den bu yana, Ankara’nın batı aksında Eskişehir Yolu üzerinde ODTÜ yerleşkesi karşısında yer alıyor. Ulusal ve uluslararası seçkin markalardan oluşan ve herkese hitap eden 200’ü aşkın mağazadan giyimden gıdaya, ev eşyasından oyuncağa, kısaca her türlü ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Yerel ve dünya mutfaklarının seçkin örneklerinin sunulduğu 3. kattaki yiyecek içecek alanlarında lezzetli bir yemek yiyebilir, ya da farklı katlarda konumlandırılmış kafelerde keyifli bir mola verebilirsiniz. Dilerseniz, 3.kattaki teras alanına çıkabilir, temiz havayı teneffüs ederken eşsiz Ankara manzarası ve ODTÜ ormanını seyredebilirsiniz. CEPA’nın farklı katlarında bulunan çocuk ve yetişkin eğlence alanlarından faydalanabilir, son teknolojilerin kullanıldığı 10 salonlu sinemada film izleyerek hoş vakit geçirebilirsiniz.

Adres: Mustafa Kemal Mahallesi, Eskişehir Yolu 2123. Sokak No: 2 D: 26 Çankaya/Ankara, www.cepaavm.com.tr
Tel: (0312) 219 64 01

11. Forum Ankara Outlet

Forum Ankara Outlet

Forum Ankara Outlet, Ankara’nın en büyük outlet alışveriş merkezi. Ankaralılara uygun fiyatlarla kaliteli ürünlere ulaşma fırsatı sunan Forum Ankara, hizmet vermeye başladığı 2008’den bu yana teknoloji ve moda sektöründen yerli ve yabancı markanın bulunduğu seçkin karmasıyla ziyaretçilerine alışveriş keyfi yaşatıyor. Forum Ankara, mağaza ve marketinin yanı sıra pek çok yerli ve yabancı markanın bulunduğu mağazaları, kafe ve restoranları ve eğlence olanaklarıyla dikkat çekiyor. Forum Ankara Outlet yıl boyunca kazandıran kampanyaları, özel etkinlikleri ve indirim fırsatları ile Ankaralılar için keyifli alışverişin vazgeçilmez adresi olmaya devam ediyor.

Adres: Yozgat Bulvarı 99 Ovacık Keçiören/ANKARA, www.forum-ankara.com
Tel: 0312 567 10 00

12. FTZ AVM

FTZ AVM, 2001’den bu yana 1 milyon nüfuslu Keçiören’de, bölgenin vazgeçilmez alışveriş merkezi. FTZ, bir alışveriş merkezinden öte, eğlenceden sinemaya, süper marketten en sevilen giyim markalarına ve elbette teknoloji dünyasına dair her şey yer alıyor. 300 metrekarelik oyun alanı ile çocuklar için vazgeçilmez bir oyun-eğlence dünyası, cafe ve restoranları, 5 sinema salonu ve etkinlik alanları ile sanat severlerin buluşma noktası.

Adres: Fatih Cad. No: 30 Keçiören/ANKARA, www.ftzavm.com
Tel: 0312 358 26 26

13. Galleria

1995’te Ankara’nın üçüncü alışveriş merkezi olarak Süleyman Demirel’in açılışını yaptığı Galleria, günümüzde yeniden inşa ediliyor. Atakule ve Karum’dan sonra Başkent’in en eski üçüncü alışveriş merkezi olan Galleria, Çayyolu ve Ümitköy’ün ticari ve sosyal yaşam ihtiyaçlarını karşılayan önemli bir merkez oldu. Galleria’nın 2017 yılı içerisinde yeniden açılması planlanıyor.

Adres: 8. Cadde, No: 53 Ümitköy/Ankara, www.galleriaankara.com
Tel: 0312 235 04 61

14. Gordion

Gordion Alışveriş Merkezi Ankara

Gordion, 2009’dan bu yana 150’den fazla mağazası ile ziyaretçilerine alışveriş, yemek ve eğlence için cazip fırsatlar sunuyor. Ziyaretçilerine sunduğu ulusal ve uluslararası pek çok ünlü marka ile Ankara’da alışverişe yeni bir boyut kazandıran Gordion, aynı zamanda bütün aile fertleri için farklı yemek ve eğlence fırsatları sunuyor. Alışveriş deneyimini daha da renkli kılacak geniş imkanlarıyla alışveriş ve eğlenceyi bütünleştirerek sosyal bir cazibe merkezi haline gelen Gordion, aynı zamanda 13 sinema salonuna sahip. Gordion 2300 araç kapasiteli kapalı otoparka sahip.

Adres: Ankaralılar Caddesi No: 2 Koru Mahallesi Yenimahalle/Ankara, http://www.gordion-avm.com/
Tel: +90 312 233 70 00

15. Karum

Karum, 1991’de Ankara’da Yeni Bir Merkez sloganı ile kapılarını açarken, içinde modernizm ve zarafeti bir araya getirmeyi hedefleyerek hizmetine başladı. Ankara’nın, açıldığı dönemde en önemli alışveriş merkezlerinden biri olan Karum, şehrin en canlı bölgesindeki konumu ile Türkiye’nin ilk iş ve alışveriş merkezlerinden biri olması ile tanındı. Özellikle mimari yapısı ve peyzajı ile beğeni toplayan Karum, şehrin en zarif semti olan Kavaklıdere’de yer alıyor. 486 mağazasının yanı sıra, sinema ve restoranlarıyla da halen gençler tarafından oldukça tercih edilen Karum’da istisnasız her hafta bir kültür-sanat etkinliğine sahne oluyor.

Adres: İran Caddesi 21/397 E Asansörü GOP/ANKARA, www.karum.com.tr
Tel: 0312 468 49 84 – 85

16. Kentpark

Kentpark, şehrinin çağdaş yaşamını karşılayacak bir karma yaşam merkezi olarak açıldı. Oldukça geniş bir alana yayılan Kentpark, mağazalar, fitness salonu, çocuk oyun alanı, sinema ve bowling salonları ve Tab Sanat Akademi Dans Okulu’ndan oluşuyor. Eskişehir Yolu’nda yer alan Kentpark, avantajlı konumuyla haftanın her günü renkli ve hareketli.

Adres: Eskişehir Yolu 7. Km No:164 Çankaya/ANKARA, www.kentpark.com.tr
Tel: 444 7 477

17. Kızılay Alışveriş Merkezi

Ankara’nın kalbi olan Kızılay Meydanı’nda yer alan ve uzun inşaat dönemi nedeniyle dikkatleri üzerine çeken Kızılay Alışveriş Merkezi, iş merkezi olmak üzere tasarlanmışsa da, daha sonra AVM’ye çevrilmiş bir yapı. Kısa kat araları, üst kata çıkmak için kullanılan dolambaçlı merdivenleri ile günümüz alışveriş merkezlerinden daha dar olan yapı, 110 mağaza, çocuk oyun alanları, eğlence merkezleri ve restoranlardan oluşuyor.

Adres: Kızılay Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, 06420 Çankaya/ANKARA, http://www.kizilayalisverismerkezi.com.tr/
Tel: (0312) 419 25 26

18. Nata Vega Outlet

Adını güneşten elli kat daha parlak bir yıldız olan Vega’dan alan Nata Vega Outlet, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen giyim, ayakkabı, spor, elektronik, ev eşyası, aksesuar, hobi markalarını en avantajlı fiyatlarla konuklarına sunuyor. Hesaplı alışveriş politikası ile özel etkinlikleri ve rekreasyon alanlarıyla bir outlet olmanın ötesinde, Türkiye’nin en uzun tüneline sahip akvaryumu, eğlence alanı ve restoranları ile Mamak bölgesine hizmet veriyor.

Adres: Doğukent Bulvarı Mamak/ANKARA, www.natavega.com.tr
Tel: (0312) 554 27 00

19. Next Level

Next Level Ankara Alışveriş Merkezleri

Prestijli konumu ve ödüllü mimarisi ile Ankara’nın ilk karma yaşam projesi olan Next Level, ofis, rezidans ve alışveriş merkezinden oluşuyor. Eskişehir Yolu ve Konya Yolu’nun kesişme noktasında yer alan Next Level Alışveriş Merkezi, lüks oteller, kongre ve fuar merkezi, akademik yerleşkeler, iş ve finans dünyasının genel merkezleri arasındaki konumuyla öne çıkıyor. Next Level, seçkin markaları bir araya getiren mağaza karması ile lüksü, ziyaretçileri için ulaşılabilir hale getiriyor. Kafe ve restoranları, sinemaları ile 120 seçkin mağazanın yanı sıra, konser, sergi, söyleşi, çocuk etkinlikleri, dans gösterileri, moda defileleri ve festivallere ev sahipliği yapıyor.

Adres: Kızılırmak Mah. Dumlupınar Bulvarı No:3/C1 06520 Söğütözü -ANKARA, http://www.nextlevelavm.com.tr
Tel: 444 47 19

20. Optimum Outlet

2004’te açılan Optimum Outlet, 2006’da ek binanın yapılmasıyla, Türkiye’nin en büyük outlet alışveriş merkezlerinden biri oldu. Yoğun nüfuslu bir yer olan Eryaman’ın ilk alışveriş merkezi olan Optimum Outlet, bölgenin tek ticari ve sosyal bir yaşam alanı. Ulusal ve uluslararası markalara ait outlet mağazalarının bulunduğu Optimum, Ankara Çevre Yolu, İstanbul Çevre Yolu ve Ayaş Yolu’nu bağlayan bir noktada olması nedeniyle ayda ortalama 1 milyon ziyaretçiye hizmet veriyor. Optimum’da mağazaların yanı sıra, sinema salonları ve restoranlar bulunuyor. Yıl boyunca düzenlediği kampanyalar ile sanatsal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra düzenli olarak çocuk aktiviteleri ve sosyal sorumluluk projelerini destekliyor.

Adres: Eryaman Ayaş Yolu No: 93 Ankara, www.optimumoutlet.com
Tel: (0312) 280 60 10

21. Panora

Panora 180’den fazla mağazasıyla, peyzaj alanına bakan, ferah bir mekânda yer alan restoranlarıyla, alışveriş merkezinin açılış ve kapanış saatlerinden bağımsız olarak hizmet veren Panora Teras’ta, Çin, İtalyan, Akdeniz mutfağı gibi dünya lezzetlerinden örnekleri bulabilirsiniz. Panora’da, havuzlarıyla, doğasıyla, açık hava spor alanıyla, Türkiye’deki alışveriş merkezleri arasındaki 40.000 m2 ‘lik en büyük peyzaj alanını göreceksiniz.

Adres: Turan Güneş Bulvarı No:182 Oran Çankaya/ANKARA, www.panora.com.tr
Tel: 0312 491 64 65

22. Podium Ankara

Podium Ankara Alışveriş Merkezleri

Podium Ankara, 2016’da açılan Ankara’nın en yeni alışveriş merkezi. Podium Ankara, güçlü marka karması, ana yolların kesiştiği merkezi konumu, modern mimarisi, açık ve kapalı sosyal yaşam alanları ile öne çıkıyor. Podium Ankara, hipermarketten tekstile, elektronikten yapı ürünlerine ulusal ve uluslararası öncü markalara ev sahipliği yapan 180 mağazaya ve 70.000 m²’lik kiralanabilir alana sahip. 11 Sinema salonu, açık havada havuz kenarında bulunan cafe-restoranları, spor kompleksi ve çocuk eğlence alanları ile keyifli bir dünya sunan Podium Ankara, toplam 3600 araç kapasiteli geniş bir otoparka sahip.

Adres: Mehmet Akif Ersoy Mah. Bağdat Cad. No:60/B Yenimahalle/ANKARA, http://ankarapodium.com
Tel: 0 (312) 397 94 00

23. Taurus

2008’de kurulan Taurus, marka karması, ulaşım kolaylığı, engelli dostu oluşu, dijital dünyası ve daha birçok özelliği ile Konya Yolu’nda yer alıyor. Çatısı altında bir araya getirdiği kültür ve eğlence merkezi, cafe-restoranları, sineması ve birbirinden çekici markaları ile ziyaretçilerinin keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Adres: Konya Yolu, Mevlana Bulvarı No: 190/B 06520 Çankaya/ANKARA, http://www.taurusavm.com.tr
Tel : +90 312 221 62 62

24. Tepe Prime

Tepe Prime Ankara Alışveriş Merkezleri

Tepe Prime, Ankara’nın son yıllarda açılan alışveriş merkezlerinden biri. Başkent Ankara’nın sosyal yaşamına olumlu katkı sağlamak, kente yeni bir buluşma noktası kazandırmak için yola çıkan Tepe Prime Avenue, farklı damak zevklerine hitap eden kafe, restoran ve eğlence mekânlarına ev sahipliği yapıyor. 28 adet mağaza ve 8 adet büfenin yer aldığı Tepe Prime Avenue, ücretsiz açık ve kapalı otoparka sahip. Günlük ihtiyaçların karşılandığı, yemek ve eğlence mekânlarının açık havada buluştuğu Tepe Prime Avenue, ışıklı su gösterisi gerçekleştiren havuzun ve büyük bir sahnenin yer aldığı meydanıyla konser, gösteri, festival gibi aktivitelere ev sahipliği yapıyor.

Adres: Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 266, A Blok Asma Kat No: 19-20, Çankaya/ANKARA, http://www.tepeprime.com.tr
Tel: (0312) 266 01 11

25. 365

365, 2008’den bu yana 100’ü aşkın mağaza ev sahipliği yapıyor. Gündelik hayatı kolaylaştıran ve aile-çocuk kavramını ön plana çıkartarak farklı etkinliklerle yılın 365 günü canlı kalması hedeflenen 365 AVM’de, ulusal ve uluslararası mağazaların yanı sıra, gün ışığından ve manzaradan maksimum derecede fayda sağlanabilecek ferah yemek alanı ile ziyaretçilerine keyifli bir lezzet molası sunuyor.

Adres: Birlik Mahallesi 428. Cadde No: 41 Yıldız, Çankaya/ANKARA, www.365.com.tr
Tel: (0312) 444 1 365

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here