Amalfi Kıyıları‘na Nisan, Mayıs ve Haziran başları gitmek için en güzel zamanlar. Hava genellikle rahat ve çok sıcak değil ayrıca çiçekler de tam açmış ve harika bir bahar havası hakim. Easter zamanı genellikle çok turistik olur, eğer o dönemde gidecekseniz rezervasyonlarınızı erkenden yaptırmanız gerekiyor. Mayıs ayında okyanus suyunun sıcaklığı yüzmek için de uygun seviyelere geliyor ve plajlar da henüz çok fazla dolmamış olur.

Yazın sıcaklıklar çok bunaltıcı olabiliyor. Arkeolojik bölgeler ziyaretçilerle doluyor ve Amalfi kıyısı ile adalardaki resortların hepsi dolup taşıyor. Eğer aklınızda sahile gitmek varsa aklınızda bulunsun, Ağustos ayında tüm İtalya sahillere akın eder.

Amalfi Kıyılarına Ne Zaman Gidilir

Eylül sonu Kasım başı gibi zamanlarda biraz daha rahat ve uygun hava koşulları oluşuyor. Plajlardaki yoğunluk azalıyor, okyanus sıcaklığı da Ekim ayına kadar güzel seviyelerde. Ancak zamanınızı iyi değerlendirin çünkü günler iyice kısalmaya başlıyor. Arkeolojik bölgelerde genelde güneş batmadan 2 saat kadar önce ziyaretler kapanıyor ama zaten o dönemlerde çok fazla turist olmadığı için öğleden sonraları rahatça Pompeii ve Herculaneum’u ziyaret edebilirsiniz.

Kış ayının başları ılık ama sonraları soğuk geldiğinde uzun süre gitmek bilmeyebilir. Resort destinasyonlarında otellerin, restoranların ve diğer tesislerin çoğu Kasım’dan Easter’a kadar kapalı oluyor.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here