Akyarlar (Kefaluka), Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı, sörf için son derece uygun koşullara sahip eski bir balıkçı mahallesi. Bodrum’a 21 km, Turgutreis’e 8 km, Milas-Bodrum Havalimanı’na 58 km uzaklıktaki Akyarlar, Bodrum’un nefis bir kumsala ve pırıl pırıl bir denize sahip turistik beldesi.

Bodrum Yarımadası’nın güneyinde antik adı Arhialla olan Akyarlar, beş yıldızlı otelleri, nefis güzellikteki plajları, balıkçılarıyla şirin bir yerleşim. Bodrum merkezden yaklaşık 40-45 dakikada ulaşılabilen beldeye, şehir içi toplu taşıma seçeneklerinin sürekli ve düzenli olarak bulunuyor. Bodrum Milas Havalimanı’ndan ise ulaşımın yaklaşık 1 saat sürdüğü beldeye havalimanından taksi, servis ve transfer hizmeti gibi seçenekler mevcut.

Akyarlar Nerede Nasıl Gidilir

Akyarlar Nasıl Gidilir

Akyarlar, masmavi denizi ve temiz plajı ile Bodrum’un en güzel beldelerinden. Akyarlar’a gelebilmek için öncelikle Muğla Bodrum’a ulaşmanız gerekiyor. Bodrum’a ise Türkiye’nin hemen her bölgesinden hava yolu veya kara yolu ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ankara’ya 733 km (10 saat 50 dakika), İstanbul’a 812 km (12 saat), İzmir’e 265 km (4 saat), Bursa’ya 581 km (8,30 saat) ve Muğla’ya 133 km (2,30 saat) uzaklıkta olan Akyarlar’a, Bodrum merkezden Turgutreis’e giderken tabelaları izleyerek sola dönüp ulaşabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gelmek isterseniz en uygun yol İzmir-Aydın otoyolunu kullanarak Bodrum’a ulaşıp buradan beldeye devam edebilirsiniz.

Akyarlar Nerede

Aynı zamanda şehirlerarası otobüs şirketlerinin de Türkiye’nin pek çok şehrinden seferler düzenlediği beldeye gelmek için Bodrum Otogarı’ndan Akyarlar minibüsleriyle yaklaşık 20 km mesafedeki beldeye ulaşım mümkün.

Akyarlar’a havayolu ile gelmeyi tercih ederseniz, Bodrum Milas Havalimanı’ndan, 30 dakikada Bodrum’a hareket eden araçlarla ilçe merkezine gelip buradan Akyarlar’a geçebilirsiniz. Denizyolunu kullanmak isterseniz de Yunan Adaları’ndan düzenli olarak feribot seferlerinin düzenlendiği Bodrum’dan Turgutreis tabelalarını takip ederek de Akyarlar’a ulaşım mümkün.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Akyarlar’da, keşfedilmemiş koyları kano veya tekne ile gezebilir, şahane Karaincir Plajı’nda denize girebilirsiniz. Termera Antik Kenti’nin kalıntılarını görebileceğiniz gibi, 21 km uzaklıktaki Bodrum’u gezebilir, dilerseniz hemen karşıda yer alan Kos Adası’na günübirlik bir seyahat planlayabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Akyarlar tıpkı bir cennet gibi. Sakin denizini serinletici hoş rüzgarı insanı ferahlatır. Akyarlarda çok güzel oteller de var. Fakat orada isteyen emlakçılardan ev de kiralyabilir. Tek söyleyeceğim şey Maddox emlağın yanına yaklaşmayın! Binbir alavere dalvereyle size ev kiralarlar. Adamlar alcağı komisyona bakıyor.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here