Paris Disneyland içerisinde yer alan Adventureland de Disneyland Park’ın en eğlenceli yerlerinden biri, çünkü burası bir macera şehri. Indiana Jones, Karayip Korsanları, maceralı keşifler, balta girmemiş ormanlar, dipsiz mağaralar ve daha pek çok şey burada.

Adventureland’de kendinizi Indiana Jones gibi hissediyor, etrafta filmden sahneler görüyorsunuz.  Adventureland’in, Karayip Korsanları, Indiana Jones ve Tehlikeli Tapınak, Macera Adacığı, Kaptan Hook’un Korsan Gemisi, Robinson’un Kulübesi, Aladdin’in Sihirli Geçidi ve Korsan Plajı bölümleri bulunuyor.

pirates caribbean disney paris

Adventureland, Disneyland Park

Karayip Korsanları’nda (Pirates of the Caribbean), küçük kayıklar üzerinde ve karanlık tünel içerisinde geçen tur boyunca korkutucu korsanların arasından geçiyorsunuz. Bu heybetli ormanda, Karayip korsanlarıyla birlikte azgın dalgalarla boğuşuyor, karanlık mağaralara giriyor, macera adasının fırtına sesiyle sarp kayalıklara tırmanıyorsunuz. Tünellerden, şelalelerden geçip ip köprülere tutunuyor, gemi batıklarını keşfediyorsunuz. Her şey filmdeki sahnelere göre tasarlanmış ve oldukça gerçekçi bir şekilde hazırlanmış. Öyle ki, çengel kollu, tek gözlü korsanlar, yangınlar, iskeletler, mücevherler, sarhoş denizciler, fırtınalar, dalgalar…

Indiana Jones ve Tehlikeli Tapınak (Indiana Jones and the Temple of Peril), tuzaklarla dolu, tehlikeli bir macera. Tapınağa girdiğinizde, kendinizi antik kalıntılar arasında hızla ilerleyen bir vagonda, tehlikelerle dolu bir serüvenin tam ortasında buluyorsunuz. Kalp atışlarını hızlandırmayı seven adrenalin tutkunlarının en sevdiği bölümlerden biri burası, Indiana Jones’la tehlikeden tehlikeye atlamaya hazır olun.

Adventureland, Disneyland Park

Robinson’un Kulübesi’nde (La Cabane des Robinson), Robinson Cruise’nun gökyüzüne en yakın dallara kurulmuş yatağı, günlüğü, kendi yaptığı çalışma masası, kendi yaptığı dolapları ve çeşitli eşyalarını görebileceğiniz bir yer. Burası aynı zamanda Robinson Cruise Adası’nda bulunuyor. Ada ıssız ve tehlikelerle dolu.

Robinson’un Kulübesi’nin devamında ise Kuru Kafa Kayası (Adventure Isle) bulunuyor. Yerden metrelerce yüksekteki ip köprüde yürüyebilir, ardından Peter Pan’ın baş düşmanı Kaptan Hook’un Korsan Gemisi’ni görebilirsiniz. Adventureland’de, animasyonla hazırlanmış sahnelerin ve minyatür modellerinin sergilendiği Aladdin’in Sihirli Geçidi’ni de (Le Passage Enchanté d’Aladdin) görebilirsiniz.

Adres: Disneyland Paris, 77777 Marne-la-Vallée, www.disneylandparis.com

Adventureland’de, kahkaha ve çığlıkların arasında, macera, heyecan ve adrenalin dolu bir serüven sizi bekliyor. Tuzaklarla dolu bir tapınakta cesur olan, dipsiz kuyulara dalmaktan korkmayanlar bu oyunu kazanıyor!

Adventureland’e nasıl gidilir

Disneyland Paris, Paris beşinci bölgede ve kent merkezine otuz iki kilometre uzaklıkta yer alıyor. Disneyland Paris’e, Charles de Gaulle ve Orly Havalimanlarından direkt ulaşım için, yaklaşık otuz dakika ile kırk beş dakika arasında hareket eden shuttle ve servisler bulunduğu gibi, taksi veya Paris dolmuşu seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Disneyland Paris yerleşkesine geldiğinizde ise, Adventureland’e ulaşmak için, parkın iki bölümünden biri olan Disneyland Park alanına geçmeniz gerekiyor.

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here