AbantBolu‘nun 34 km güneybatısında bulunan ve yaklaşık 1350 m yüksekliğe sahip Karadeniz’in en turistik doğal güzelliklerinden biri. Eşsiz doğası ile yılın dört mevsimi farklı tonlara bürünen cennetten bir köşe olan Abant Gölü’ne ulaşım da oldukça kolay.

Abant Gölü Milli Parkı sınırları içerisinde koruma altında bulunan Abant Gölü, Bolu şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunuyor. Ankara-İstanbul karayoluna yakınlığı ile pek çok ulaşım alternatifine sahip bölge özellikle bahar ve yaz aylarında turist akınına uğruyor.

Abant Nerede

Abant Nerede Nasıl Gidilir

İstanbul’dan 280 km, Ankara’dan 225 km, Bursa’dan 290 km ve İzmir’den ise 620 km uzaklıktaki Abant’a ulaşım için, İstanbul’dan trenle Adapazarı’na gidip otobüslerle Bolu’ya geçebilir, Bolu’dan da Abant’a minibüs veya taksiyle ulaşabilirsiniz.

Otobüsle gelmek isterseniz, önce hemen hemen tüm şehirlerden düzenli otobüs seferlerinin olduğu Bolu’ya gelip buradan Abant’a minibüs veya taksiyle ulaşabilirsiniz.

Abant’a özel aracınızla gelmek isterseniz de Bolu Dağı’nın çıkışında Abant yol ayrımını göreceksiniz ve tabelalar sizi Abant’a ulaştırıyor.

Uzak kentlerden gelmeyi düşünüyorsanız, Abant’a 200 km ile en yakın havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelip buradan Bolu’ya oradan da Abant’a geçebilirsiniz.

Abant Nasıl Gidilir

Kendi aracınızla gelmek isterseniz, E-5, TEM, Ankara-Bursa, Afyon-Antalya gibi yolları kullanabilirsiniz. İstanbul ve Ankara’dan yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonunda Abant’a ulaşım mümkün. İstanbul’dan Abant’a ulaşmak için Anadolu Otoyolu üzerinden Kaynaşlı ayrımından çıkarak Bolu Dağı çıkışında Abant yoluna saparak tabelaları takip etmeniz yeterli.

Ankara’dan geliyorsanız da İstanbul Otoyolundan Bolu Dağı geçişine kadar gelip buradan tabelaları takip ederek Abant’a ulaşabilirsiniz. 22 km’lik doğa ile iç içe bir yolculuğa hazır olun!

Eskişehir kent merkezden yola çıktığınızda ise öncelikle Mudurnu tabelalarını takip ederek Bolu merkezine doğru devam edebilir, sonra da Abant Gölü Milli Parkı yönlendirmelerini takip edebilirsiniz.

Bolu’nun eşsiz güzellikteki milli park sınırları içerisinde yer alan Abant‘ta, yaban domuzu, tavşan, karaca, ayı, tilki, yaban ördeği, keklik ve yaban güvercini gibi hayvanları görebilir, Abant alabalığının tadına bakabilirsiniz. Keşfedin!

NEDEN BİR YORUM YAZMIYORSUN?

Please enter your comment!
Please enter your name here